Milí rodiče,

Školička Na Vyhlídce je plná šťastných a spokojených dětí, ale ne všichni malí človíčkové vyrůstají v prostředí, které jim nabízí dostatek základních potřeb včetně jídla a zdravotní péče. Naše společnost Mateřská škola Školička, s.r.o. ,provozovatel Školičky Na Vyhlídce, proto již třetím rokem podporuje aktivity nadačního fondu Asante Kenya. Projekt založený moderátorkou Lejlou Abbasovou pomáhá ohroženým dětem nejen v Africe. K našemu rozhodnutí podporovat aktivity Asante Kenya přispěla také skutečnost, že se jedná o jeden z mála nadačních fondů, který veškeré prostředky získané z veřejných sbírek a charitivních akcí investuje do přímé pomoci, produkční a organizační náklady jsou hrazeny ze soukromých prostředků partnerů fondu nebo přímo jeho zakladatelkou.

Více informací naleznete na www.asantekenya.org nebo www.projektmedela.org.

 

V našich Školičkách je také možné zakoupit knihu pohádek doplněnou o audio verzi na CD „Pohádky z jiných světů“. Kniha obsahuje pohádky sesbírané v Keni, Čečensku a Guatemale, ale také české pohádkové příběhy. Pro Asante Kenya/Projekt MEDELA pohádky v zahraničí sesbírali koordinátoři projektů, do knižní podoby je pro nás zdarma upravily takové osobnosti české literatury jako scénárista Petr Jarchovský nebo Jiří Dědeček, ilustracemi knihu bez nároku na odměnu opatřili přední čeští výtvarníci Tomáš Císařovský, Pavel Růt, Milada Gabrielová a Jiří Votruba. Součástí knihy je audio CD, na kterém pohádky vypráví například Josef Somr, Ivan Trojan, Jan Potměšil, Bořivoj Navrátil, Ljuba Krbová či Dana Syslová. Cena knihy s CD je 400,- Kč.

Pokud máte zájem knihu si prohlédnout, bude od příštího týdne připravena k nahlédnutí v šatně Školičky. V případě zájmu o více než 5 kusů například jako dárků pro Vaše obchodní partnery připravíme knížky do dvou pracovních dnů včetně darovací smlouvy.

 

Veškeré prostředky získané fondem Asante Kenya jsou určeny přímo na provoz projektů v Keni. Aktivity a produkční náklady spojené s existencí fondu jsou hrazeny ze zdrojů nás, týmu fondu Asante Kenya, a přátel fondu. Více informací získáte a fotogalerii jednotlivých projektů si můžete prohlédnout na www.asantekenya.org.

 
© 2010 skolka-jesle.cz - školicka ® |